Yanlış LYS ‘lere Başvurursanız Ne Yapmalısınız ?

osymlys    Bu günkü yazımızda LYS Başvurusunda yapılabilecek olağan bir hatayı nasıl düzeltebileceğinizi anlatacağım.

22 Nisan – 29 Nisan tarihleri arasında ÖSYM ile anlaşmalı bankalardan birine  sınav başına 25 TL olmak üzere para yatırırsanız başvuru yapabilirsiniz. Mesela  Bankaya gidip 50 TL yatırırsanız LYS’lerden 2 Tanesine başvuru yapma hakkınız doğacaktır. Bunu ister kendiniz internetten yapabilirsiniz , isterseniz  okulunuzdan da yapabilirsiniz.

LYS-1 ve LYS-2 ‘ye başvurmak isterken bir hata sonucu LYS-1 ve LYS-4’e başvurmuşsanız  hiç telaş etmenize gerek yok.   https://ais.osym.gov.tr/  adresini kullanarak , TC No ve şifrenizle birlikte siteye giriş yapmalısınız. Daha sonra işlem yapmak istediğiniz sınav kısmında “LYS” yi seçmeniz lazım.

Daha sonra soldaki Menüde “LYS Girme İsteği Değişikliği” seçeneğini seçmelisiniz.  O bölümde bankaya yatırdığınız miktara göre sınava girme seçenekleri göreceksiniz. Hangi LYS’lere girmek istiyorsanız bu şekilde düzeltip “KAYDET” butonuna tıklayarak sorunu çözebilirsiniz. İşte bu kadar.

LYS başvuruları veya bu konuyla ilgili herhangibir sorunuz olursa  yazımızın altına yorum yaparak öğrenebilirsiniz.

 


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: