WordPress 3.8 Parker Çıktı

wp38haber
Son zamanlarda irili ufaklı bir çok wordpress güncellemesi geldi ; ancak WordPress 3.8 Parker ile birlikte ciddi manada değişikliklerin olduğunu ve pek çok yeni özelliğin geldiğini görebiliriz. Yeni güncellemenin neler getirdiğini haydi hep birlikte görelim.

      Güncellemenin kod adı olan “Parker” , geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Charlie Parker’ın  anısına seçilmiş durumda.  WordPress 3.8 Parker Güncellemesi  bloğa uygulandığı an arayüzdeki tasarımsal değişiklikler göze ilk çarpan yenilik oluyor. Güncelleme sonrası karşımıza çıkan sayfada aşağı indikçe bu yeni admin paneli arayüzünün tema opsiyonlarının arttığını görmek mümkün. Web dünyasında daha yumuşak ve sade tasarımların yayıldığını farkeden WordPress buna en iyi ayak uyduracak şekilde adımlar atmış.

   Temaların kullanımı ve önizleme süreci daha kullanıcı dostu olacak biçimde tasarlanmış. Bileşenler sayfası da bu durumdan nasibini almış olacak ki artık düzenleme yapmak daha kolay.

    Eğer bir WordPress bloğu kullanıyorsanız yönetici paneline giriş yaptıktan sonra en üstte çıkan Güncelleme uyarısına tıklayarak yeni versiyona geçiş yapabilirsiniz.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: