Windows 8 Denemeye Değer mi ?

 

Windows 8 Consumer Preview çıkalı uzun zaman oldu. Bu süre zarfında işletim sisteminin yeni versiyonunu test ettim ve bu yazımızda kendi kişisel görüşlerimi aktaracağım.

Windows 8 , herkesin de bildiği gibi en çok metro arayüzü ile biliniyor. Bu arayüz her ne kadar tabletlere hitap ediyor olsa da masaüstü bilgisayarlar ve leptoplar için de oldukça başarılı. Ufak tefek hataları yok değil. Mesela bazı eski programları ve bazı bir kaç oyunu çalıştıramıyor. Bu sorun değil çünkü Haziran ayında çıkması beklenen yeni versiyonda pek çok yeni özellik eklenecek ve neredeyse tüm sorunlar çözülecek. Haziran ayında çıkacak olan Windows 8 versiyonu da ücretsiz bir şekilde sitede yayımlanması bekleniyor , galiba tam sürümden önceki son versiyon bu olacak.

Windows 8 Developer Preview ve Consumer Preview sürümlerini denedim. Consumer preview’de yeni pek çok şey eklenmiş ve değiştirilmiş. Kendi dizüstü bilgisayarımda aylardır sorunsuzca kullanıyorum ve memnunum. İnternet aleminde bazı kesimler windows 8 ‘in hüsranla sonuçlanacağı yönünde yazılar yazsa da ben kesinlikle bu düşencelere katılmıyorum. Windows 8 , Microsoft için yeni bir çağın başlangıcı olacağı görüşündeyim.

Eğer siz de bu müthiş deneyimi yaşamak istiyorsanız Microsoft’un resmi sitesinden Windows8 Consumer Preview’i indirip deneyebilirsiniz. Bence bu konuda acele etmeyin çünkü hala indirmemişseniz Haziran ayındaki yeni versiyonu bekleyin ve onu indirin.

 


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: