Windows 8.1 İle Gelen Yeni Metro Uygulamaları

windows81yeni
Windows 8.1 Preview sürümlerinin yayınlanmasıyla birlikte Microsoft , Metro Arayüzünü kullanıcılara sevdirmek adına yeni yeni girişimlerde bulunuyor. Bakalım neler yeni..

Öncelikle mobil platformların liderleri android ve iOS ‘ta bulunan bir takım uygulamaların benzerleri eklenmiş.

Bu uygulamalar :

-Alarmlar

-Ses Kaydedici

 

Bunların dışında Yeme-İçme / Sağlık ve Fitness  adlı iki uygulaması fazlasıyla  Samsung Galaxy S4 ‘te bulunan sağlık uygulamasını andırıyor. Yeme-İçme uygulaması Windows 8 mağazasında bulunan yemek tarifi uygulamalarına benzese de fazladan özellikleri ve kullanıcı arayüzü ile kendini kullandırtabilir.

Okuma Listesi 

Evernote tarzı bir uygulama diyebiliriz. İnternette dolaşırken beğendiğiniz sayfaları daha sonra okumak için kaydetmenizi sağlar. Tabi bunu yapabilmek için metro arayüzünde çalışan bir tarayıcı kullanmalısınız. Bu Internet Explorer 11 veya Google Chrome’un Metro sürümü olabilir.  Sağ menüden paylaşım seçeneğine tıkladığınızda Okuma Listesi uygulamasını seçip yolladığımız an kaydedilmiş oluyor. Uygulama ayarlarından 10 gün sakla 30 gün sakla gibi seçenekler sayesinde o süreden sonra otomatik silinmesini sağlayabilirsiniz.

Tara

Basit olarak bilgisayarınıza bir tarayıcı bağladığınızda kolay kullanım sağlamak adına geliştirilmiş bir uygulamadır. Diğer tabletlerde tarama özelliği olmadığından Microsoft bu noktada avantaj yakalamış olabilir.

 

-Ses kaydedici ve Alarmlar hepinizin bildiği gibi ses kaydetme , alarm , kronometre , geri sayım gibi amaçlara hizmet eder. Daha önceleri bu tarz uygulamalar mağazadan indirilebilirdi , hala indirilebilir. Bu uygulamalar hem daha kullanışlı oldukları için hem de Microsoft’un resmi uygulamaları olduğu için daha fazla tercih edilecektir.

 

Not: Dikkate değer uygulamaları ilerleyen günlerde detaylı bir şekilde incelemeyi düşünüyoruz. Ek olarak Mağazada yer alan ve ciddi potansiyele sahip uygulamaları haftanın W8 uygulaması adı altında sizlere sunmayı planlıyoruz.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: