Web Dünyasına Girişte Acemilik Çekmeyin

koddostu

Web dünyasında yeni olan arkadaşlar , özellikle de bu işin eğitimini almamışlarsa kesinlikle bir acemilik dönemi yaşar. Bu süreçte pek çok hata yapıp yanlış işlere girişebilirsiniz. Bu yüzden önce ne yapacağınıza karar vermeniz lazım. Daha sonra bunu nasıl gerçekleştireceğinizi bulmalısınız. Google’dan “….Kodları” şeklinde arama yapınca istemediğiniz kadar malzeme bulursunuz , peki ya kalite ?

İnternetin karmakarışık ortamında her aklına esen bir şeyler yazıyor.  Web dünyasına ilk girdiğinizde neye güveneceğiniz çok önemlidir. Aradığınız  HTML ,  CSS vb. kodları kaliteli ve güvenli bir adresten edinmek esastır ( Eğer kendiniz yazamıyorsanız ). Bu bağlamda karşımıza   Kod Dostu  çıkıyor. Bu site diğer sitelerin aksine oradan buradan edindikleri kodları paylaşmıyor. Her birini kendileri yazıyor.  Yani bu sitedeki kodları  başka hiçbir sitede bulamazsınız.  Site sadece kod yayınlamakla kalmıyor. Pek çok işlevi olan bu sitede elinizdeki kodların “Önizlemesini” yapabilir , HTML dersleri alabilirsiniz.

Ek olarak  doktor.koddostu.com  üzerinden  kendi sitenizi ekleme olanağı sunuyor. Bu ne işime yarar ?  Bu sistemle sizin sitelerinize belli ölçütlere göre puan verilir ve uzman ekibi tarafından sitenize yorum yapılır. Bu şekilde sizler de nerede eksik nerede hatalı olduğunuzu görüp çeki düzen vererek kendinizi geliştirebilirsiniz.

 


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: