Tavsiye Web Sitesi: Runnable.com

Runnable

 

Günümüzde bilişim teknolojileri en popüler dalların başında geliyor. Bu alanda en önemli unsurlardan birisi de önemli yazılım dillerinde belli bir yetkinliğe kavuşmaktır. Internet sayesinde yerimizden bile kalkmadan bu dilleri öğrenmek artık çok kolay ; fakat sadece öğrenmek yeterli mi ? Başka ne yapmak gerekiyor ? Bu konuda Runnable.com bize çözümü sunuyor.

Öğrenilen yazılım dilinin kalıcı olması , bununla beraber yenilikçi bir düşünceyle yazılmaları için öğrenme aşamasının ardından pratik yapmak kesinlikle gereklidir. Pratik yapabilmek için de bir takım örnek kodların incelenmesi ve mantığa uygun bir biçi

 

mde yorumlanması gerekir. Runnable.com  projesi öğrenilmiş dili kalıcı hale getirme ve geliştirme konusunda en büyük yardımcımız.  Kullanıcılar çeşitli dillerde program kodları yazıp yayınlıyor ve internetteki herkesle paylaşıyor. Yani kodları görüntüleyip çalıştırmak için hiç bir üyelik gerekmiyor. Ayrıca ister butonla ister terminal kullanarak derlemenize ve çalıştırmanıza olanak tanıyor.

Eğer sizin de yazılım dillerinden en az biri hakkında bir bilginiz varsa Runnable.com’a üye olarak başkalarıyla kendi yazdığınız kodu paylaşabilir ve bu ekosistemin büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

    Bu arada belirtmeden geçmeyelim. Runnable.com kullanarak sıfırdan bir dil öğrenmeye çalışmayın. Codecademy , başka sitelerden veya kurslardan öğrendiğiniz dilleri geliştirmek ve onlarla pratik yapma amaçlı kullanın. İyi Eğlenceler.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: