ÖSYM’den Yapılan Son Değişiklik

Merhaba arkadaşlar size daha önce sınav puanınıza eklenecek olan okul puanınız hakkında bilgi vermiştik; ancak 18 Temmuz itibariyle yeni Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ve Yerleştirme Puanlarının Hesaplanmasında değişiklikler oldu.

Bunlardan ilk göze çarpan değişiklik, sınav puanına eklenecek olan okul puanının sadece kişinin diploma notunun dikkate alınacağı şeklindeydi ; ancak şimdi ise hem kişinin diploma notu hem de öğrenim gördüğü okulun başarısının da dikkate alınması değişikliğidir. Yani kısaca, üniversiteye yerleştirmede puan hesaplanırken Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) yerine adayların Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı (AOBP ) esas alınacak. Bu ve buna benzer değişiklikleri daha detaylı öğrenmek için sitemizi ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip edin yeni kılavuzu sizlerle paylaşacağız.

 

SONUÇLAR AÇIKLANDI:  https://sonuc.osym.gov.tr/


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48
Comments
  1. Sonuçlar Açıklandı: https://sonuc.osym.gov.tr/

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: