Google’da Hızlı İndex Alma Yöntemi

webyon

Yeni web sitesi açmış kişilerin en büyük sorunu arama motorlarında kendilerine yer bulmaktır. Başlarda bu çok zor olur. Hatta ilerleyen zamanlarda bile sitenizdeki bir içeriğin arama sonuçlarında görünmesi günler sürebilir. Bu konuda herkes Ping atmayı önerir. Evet , işe yarar ; fakat benim şimdi söyleyeceğim yöntem çok daha hızlı olacak..

Öncelikle sahibi olduğunuz siteyi Google Webmaster Tools paneline kaydettirmelisiniz. Bununla ilgili detaylı bilgiyi her yerden bulabilirsiniz. Eğer gerekirse onunla da ilgili bir yazı yazabiliriz.

  Nasıl Hızlı İndex Alırım ?       

 • Webmaster Tools ‘ta oturum açınca karşımıza sitelerimiz çıkıyor.
 • Burada yeni içerik eklediğiniz siteyi seçeceksiniz.
 • Soldaki menüden “ Sağlık ” kategorisine tıklıyorsunuz.
 • Açılan menüdeki “ Google Gibi Getir ” seçeneğini seçiyoruz.
 • Resimdeki alana yazınızın linkini yerleştiriyorsunuz.

googlegibigetir

 • Daha sonra resimdeki “Getir” Butonuna tıklayın.
 • Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi link aşağıya gelecek. ” Dizine  gönder ” Butonuna tıklayın.

getirgoo

 

Sistemin yoğun olduğu durumlarda hata verebilir. Bir kaç denemeden sonra göndermeniz başarıyla gerçekleşir. Bu şekilde bazen dakikalar bazen de saatler içinde arama sonuçlarında yerinizi alacaksınız. İlk sayfaya düşüp düşmemeniz  içeriğinizin özgünlüğüne ve SEO desteğine göre değişir.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48
Comments
 1. tamam ama dostum önemli olan googlenin kendisinin index almasıdırç Bu şekilde en fazla ayda 500 index aldırabilirsiniz fakat googlenin index almama sorununa ne diyeceksiniz.

  • İndex almada problem yaşayan veya yeni kurulmuş siteler için ilk 1 ya da 2 hafta bunu uygulamları faydalı olacaktır. Sonrasında güncel içerik paylaşmaları halinde bu işleme gerek kalmadan google index verecektir.

 2. Teşekkürler hocam.. Bu Uygulamanın yanında bir kaç sosyal medya paylaşımıda çok hızlı bir etki yaratmaktadır.

 3. Güzel paylaşım emeğinize sağlık güzel bir makale olmuş teşekkürler

 4. Güzel Bir Yazı Yeni Başlayanlar İçin İyi Bir yol

 5. teşekkürler denedim inşallah faydalı olur..

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: