Google Glass Hakkında ( Part 2 )

Google Glass

Google Glass

Google ,  geçtiğimiz gün yayınladığı videoda Google Glass ‘ın nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verdi. Oldukça yenilikçi olan bu teknoloji hakkındaki yazı dizimizin ikinici bölümü ile karşınızdayız… 

Google Glass , bildiğiniz gibi şu an beta sürecine benzer bir aşamada. Yani belirli bir kitle tarafından test ediliyor. Bu kişiler yani Glass Explorers , 2014 ortalarına kadar ürün üzerinde tespitlerde bulunup son ürün gününe kadar Google Glass‘ın en iyi hale gelmesine yardımda bulunacaklar. 1500 $ olması beklenen cihazı kullanıcılar biraz pahalı bulmuş ( en azından Glass Explorers (gözlük kaşifleri) böyle söylemiş )

Gözlük kullanımına ilişkin videoda gözlüğü aktif etmek için kalın kenarında bulunan TouchPad’e dokunmak gerekiyor. Hava durumu , takvim , uçuş bilgileri gibi opsiyonları görmek için TouchPad üzerinde parmağınızla ileri ya da geri sürmeniz lazım. Daha sonra o opsiyonlarla ilgili daha fazla seçenek görmek için TouchPad’e dokunmanız lazım. Mesela  Bir arkadaşınızın doğum günü etkinliğini takviminizden açarsanızo arkadaşınızın evinin yolunun gözlüğünüzde görünmesi için TouchPad’e tokunup “Get Directions” seçmeniz lazım.  Gözlüğünüzle çektiğiniz resimleri yine TouchPad’i kullanarak kolayca paylaşabilirsiniz.  Gözlüğü Standby moduna almak için de Touchpad’de yukarıdan aşağıya doğru parmağınızla çekmeniz yetecektir.

Bu videoda bahsedilmemiş olsa da biliyoruz ki , Google Glass sadece touchpad üzerinden kullanılabilen basit bir cihaz değil. Aynı zamanda sesli komutlarla da Google Glass ‘ı kolayca kontrol edebilirsiniz.

Google Glass Hakkında sizin düşünceniz nedir ?


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: