” Google+ Etkinlikler ” Özelliği Geldi !

 

 

Bu gün Google I/O Etkinliği inanılmaz yeniliklerle açılışını yaptı. Android’in yeni versiyonu Jelly Bean , Nexus 7 , Nexus Q  gibi konuların çoğu önceden dedikodu olarak geziniyordu. Bu etkinlikle tüm söylentilerin gerçek olduğu ortaya çıktı. Google I/O etkinliğinde Google+’ı da unutmadı. Önce tablet için Google+ ‘ı duyurdu. Daha sonra da Google+ Etkinlikler özelliğini duyurdu. Bu yazımızda Google + Etkinliklerden bahsedeceğiz.

Bazı açılardan Facebook’ta yer alan etkinliklere benzetilse de , Google+ Etkinliklerin kesinlikle kendine has yönleri var. Bir etkinlik oluşturmak için Akışta paylaşma barında yer alan yeni sembolü kullanabilirsiniz. Buradan saati tarihi ve mekanı belirleyebilir ve etkinlik sayfasını oluşturabilirsiniz. Etkinlikler için hazır kapak fotoğrafları mevcut. Üstelik bunların bir kısmı hareketli. Etkinliğin tipi ve amacına göre uygun bir tane seçme şansına sahipsiniz. Google+ Etkinlikler  3 aşamada yer alıyor. Bunlar  “Önce” , “Esnasında” ve “Sonra” olarak nitelendiriliyor. Etkinlik öncesinde çevrelerinizi davet edebilirsiniz. Davetli misafirleriniz de başkasını davet edebilir. Tabi misafirlerin başkalarını davet etmesini istemiyorsanız etkinlik seçeneklerinden bunu ayarlayabilirsiniz. Etkinliğe katılacağınızı belirttikten sonra bu etkinlik Google Takvim ile senkronize olur. Ayrıca etkinlik seçeneklerinde çok daha fazla opsiyon mevcut. Bunlarla etkinliğinizi zenginleştirebilirsiniz. Etkinlik esnasında katılımcı herkesin akıllı telefonu ile çekeceği fotoğraflar otomatik olarak etkinlik sayfasına gidecek. Bunu da yine etkinlik seçeneklerinden düzenleyebilirsiniz. Etkinlik sonrasında ise çekmiş olduğunuz fotoğrafları görüntüleyip anılarınızı canlandırabilirsiniz. Daha fazla detay için Google+ Etkinlikleri Bilgilendirme Sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Google’dan resmi tanıtım videosunu izleyebilirsiniz… İyi Seyirler…

 


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: