Bir Yazının Özgün Olduğunu Nasıl Anlarsınız ?

Özgün içerik

Bu yazımızda sizlere kendi  kullandığım bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Bir yazının özgün olduğunu nasıl anlarsınız ? İşte sizlere bunun cevabını veriyorum. 

Blog  kurmak isteyen kişiler internete hızlı giriş yapmak için pek çok siteden kopyala/yapıştır yaparlar. Hatta bazıları bunu alışkanlık haline getirir ve siteyi ağzına kadar kopya içerikle doldurur. Google bundan hoşlanır mı ? Asla !  Bu yüzden bazı blog sahipleri içerikleri özgün olsun diye makale satın alırlar. Ancak ortada bir sorun var. Satın aldıkları makale daha önce bir web sitesi tarafından kullanılmış mı ? Çoğu zaman anlaşılmaması için Başlıkta ve yazıda 1 – 2 değişiklik yaparlar ve sattıkları kişi sadece başlığı Google’da arar ve sonuç vermeyince o makaleyi %100 özgün yazılmış zanneder. Halbuki işin aslı öyle değil.

%99 ihtimalle doğru sonuca ulaşmanızı sağlayacak olan yöntemi söylüyorum.

  • Öncelikle özgün olup olmadığını merak ettiğiniz makalenin 3-4 satırını mause yardımıyla işaretliyoruz.
  • Sonra işaretli metne sağ tıklıyoruz
  • Google Arama Motorunda Ara” opsiyonunu seçiyoruz.
  • Chrome ‘dan farklı bir internet tarayıcısı kullananlar. Kopyalayıp Google‘a yapıştırsın.

İşte hepsi bu kadar. O makale daha önce bir sitede yazılmış ve yayımlanmışsa mutlaka arama sonuçlarında aşağıdaki resimdeki gibi tüm satırları koyu renkli görünen sonuçlar gelecektir. Bu şekilde  o yazının  gerçekten o kişi tarafından yazılıp yazılmadığını anlayabilirsiniz.  Örneğin Ulakofis.com ‘da bulunan Tüm yazılarda bunu uygulayabilirsiniz. Tüm yazılarımız Ulakofis.com’a aittir. (Advertorial İçerikler Hariç)

 

ozgun2


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48
Comments
  1. Merhaba arkadaşlar, Bizim sitemiz gibi Google’da geç index alan sitelerin son 1-2 gün içinde yazılmış yazılarını bulamayabilirsiniz. Şimdiden uyarayım. Ancak bir süre sonra onların da dizinde yer aldığını göreceksiniz. İyi Çalışmalar…

  2. Bulduğumuz bu çalıntı yazıların önüne nasıl geçebiliriz. Ve yazdığımız bir yazı bir veya birden çok site almış ve sizden daha üst sıralarda bulunuyorsa ?

    • Eğer siz google’da index almadan başka bir site yazınızı çalmış ve ilk o indexlenmişse o zaman malesef yapacak bir şey yok. Bu yüzden ilk siz index almak için Google Webmaster Tools ‘u kullanabilirsiniz.

  3. Çoğu arkadaş için faydalı bir yazı olmuş. Millet reklam veya link satarken sitemiz özgün gibisinden bir çok ibare kullanıyor ama doğruluğunu kimse sorgulayamıyordu.

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: