BIOS ile Flash Bellekteki İşletim Sistemini Başlatma Hk.

download

Bilgisayar kullanıcıları genelde mevcut işletim sistemlerini kaybetmemek için yeni bir işletim sistemi deneyecekleri zaman farklı yöntemler seçer. Bu yöntemler arasında Virtual Machine kullanma veya Flash bellek üzerine kurmak  yer almakta. 

Son bir kaç gündür flash üzerinde işletim sistemi kurmama rağmen bir türlü ordan boot edemiyordum. Farklı bilgisayarlarda işe yaramasına rağmen kendi bilgisayarımda her nedense işe yaramıyordu. Hiç bir internet sitesinde doğru çözümü bulamayınca bilgisayarımın markası olan HP’nin sitesine bakmakta çözümü buldum. Sorun BIOS’taki bir takım ayarlardan kaynaklanıyormuş. “Secure Boot”  ==> Disabled  , “Legacy Support” ==> Enabled  şeklinde düzenlenmesi halinde sorun ortadan kalkıyor ve boot options olarak flash bellek de seçenekler arasına giriyor. Bu sayede flash disk içindeki işletim sistemini veya recovery dosyalarını kolayca boot aşamasında başlatabiliyorsunuz. Farklı firmaların bilgisayarlarında farklı sebeplerden dolayı bu engel ortaya çıkabilmektedir. En doğru çözüm o markanın resmi sitesinde mutlaka yer alır.  Bu konuda aklınıza takılan herhangi bir nokta olursa yorum olarak yazmaktan çekinmeyin. İyi çalışmalar..


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: