3 Katlı Lezzet

makarnak

3 katlı lezzet

     Öncelikle 2.editörünüz Azize Büşra Ulak olarak uzun bir  aradan sonra sizlerle yeniden karşılaşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisinde olduğumu söylemek isterim. Bugün sizlerle 3 katlı lezzet adını verdiğim bir yemek tarifi yazacağım. Şimdiden afiyet olsun.

        İlk olarak en alt katımız olan makarnayı anlatacağım; Bir tencereye bir paket makarna ile üzerine 1,5 litre su (tencerenin yarısını biraz geçecek şekilde) eklendikten sonra tuz ve yağ eklenir, pişmeye bırakılır.

İkinci katımız olan özel kıymamız ise yine başka bir tencereye kıymayı, küçük küçük doğranmış soğan ve maydanozları, acı pul biber, az köftebahar koyduktan sonra tercihe göre az tuz ve az yağ koyup onu da pişirmeye bırakırız.

Son ve en alt katımız olarak beyaz mucize ! Bir kasede yoğurdu kaşıkla karıştırarak düzelttikten sonra yoğurda küçük küçük salatalık ve sarımsaklar doğranır, karıştırılır ve beyaz mucizemizi tamamlamak için tercihe göre üzerine nane tozları serpiştirilebilir.

Şimdi bu 3 katı servis yapmak için resimde de görüldüğü gibi alttan üste doğru sırayla makarna, özel kıyma ve beyaz mucize olarak dizilir. Kenarlar da domates ve roka ile süslenir. Ve üç katlı lezzetimiz servise hazır, hepinize afiyet olsun…


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ulakofis/public_html/wp-content/themes/bloggie/single.php on line 48

ADD YOUR COMMENT

%d blogcu bunu beğendi: